Close

Kontakt

Kontakt

Generel kontaktkontakt@grobund.org (læses af Mathias Bartholomæussen)

Opgavebørs (find en opgave / beskriv en opgave) – opgaver@grobund.org (læses dagligt af Sune)

Redaktion red@grobund.org (Tovholder: Fie Karlsen, Nyhedsbrev-layout: Niels Erik, Hjemmeside: Sune & Tovholderne)
Der bringes nyt via Nyhedsbrev og Hjemmeside. Derudover kan alle medlemmer skrive opslag og oprette begivenheder i Facebook.
Nyhedsbrev har deadline sidst i måneden, og udsendes ca. den første i hver måned.

Medlemsstyringmedlem@grobund.org (Sune)
Bogholderbogholder@grobund.org

—————————————————————————————
ARBEJDSGRUPPERNE:
Foreningen har lavet arbejdsgrupper for de områder, som vi skal have udviklet.

  • Har du spørgsmål til en arbejdsgruppe?
  • Ønsker du at bidrage til et område?
  • Vil du være med i en arbejdsgruppe?

Vi inviterer alle der har spørgsmål til at kontakte en person i Grobund per telefon eller mail. Ønsker du at bidrage med noget til en arbejdsgruppe, kan du også melde dig ind i en af facebook-arbejdsgrupperne 🙂

Gruppe Tov­­­hol­­der Kontakt
Beboelse & Off-grid byggeri Jonas Hagen Høj Telefon: 4225 3269

bo@grobund.org (læses ugentligt)

Fabrik og Produktion Bent Jensen Telefon: 3082 9209

fabrik@grobund.org (læses dagligt)

Fiskeri, Tang og Havn  Esben Lund fiskeri@grobund.org (læses dagligt)
Højskole og Livets Akademi Steen Møller Telefon: 2173 7321

hojskole@grobund.org læses sjældent)

Menneskelig Udvikling og Samarbejde Ida Bertelsen Telefon: 5288 2454

mu@grobund.org (læses ugentligt)

Event & Kultur  Svend Møller &

Pernille Zankel Bossow

Telefon: 2819 9537 (Svend)

kultur@grobund.org (læses dagligt)

Landbrug  Sara og Lasse Telefon: 6015 6121 (Sara)

landbrug@grobund.org (læses dagligt)

PR, Kommunikation og Hjemmeside Fie Karlsen Telefon: 2624 5066

pr@grobund.org (læses dagligt)

Crowdfunding & Finansiering Tore Muurholm Dahl  Telefon: 4242 3833
Selskabsstyring og Bestyrelse Jens Randrup Telefon: 6086 2202

styregruppe@grobund.org (læses dagligt)


Bogholder
bogholder@grobund.org
Betalinger til Grobund kan ske på følgende måder:

  • Bankoverførsel Merkur Bank: reg.nr. 8401,  konto nr. 1276007 – alt i et: 84010001276007
  • MobilePay – kun Medlems-kontingenter: 66616
  • MobilePay – andre indbetalinger: 40444

Vejledning i betaling af faktura, refundering af udlæg, o.lign.

  1. Sørg for at du har et bilag med alle relevante oplysninger. Hvis ikke bilag er elektronisk, så tag et foto af bilag.
  2. Send mail til bogholder@grobund.org med
    1. Bilag vedhæftet
    2. Oplysning om hvad udgiften vedrører
    3. Hvis du har lagt ud, så oplys dine bankoplysninger (reg.nr. og konto)
  3. Det var det 🙂  Jens udbetaler evt. Udlæg og Jørn/Sune bogfører bilag og betaling 🙂

UDLÆG: Hvis du står for en aktivitet, som du ikke selv kan lægge ud for, så håber vi at du finder en Grobund-ven som kan lægge ud. Hvis det driller, så kontakt os for evt. overførsel af udlæg.
—————————————————————————————
Webmaster – Hjemmesiden: Finder du tekniske fejl eller har forslag til forbedringer kan du skrive til webmaster@grobund.org (Sune Scherfig)