Close

Kontakt

Kontakt

Generel kontaktkontakt@grobund.org (læses af Annnette Munch, næsten dagligt)

Projektkoordinator Jens Randrup koordinator@grobund.org – mobil 6086 2202

Pressekontakt og mediesamarbejde
Nanna Kinch
pr@grobund.org – mobil 3028 4382

Medlemsbureaukratietmedlem@grobund.org
Bogholderbogholder@grobund.org

Vedrørende brugerbeviser og indskud i Fabrik og Jord – indskyder@grobund.org (læses af Henrik Moeslund ca 2 gange/uge)
—————————————————————————————

Redaktion red@grobund.org (Tovholder: Pia Loulou, Hjemmeside: Sune & Tovholderne)
Der bringes nyt via Nyhedsbrev og Hjemmeside. Derudover kan alle medlemmer skrive opslag og oprette begivenheder i Facebook.
Nyhedsbrev har deadline sidst i måneden, og udsendes ca. den første i hver måned. Læs tidligere nyhedsbreve.
—————————————————————————————
ARBEJDSGRUPPERNE:
Foreningen har lavet arbejdsgrupper for de områder, som vi skal have udviklet.

  • Har du spørgsmål til en arbejdsgruppe?
  • Ønsker du at bidrage til et område?
  • Vil du være med i en arbejdsgruppe?

Vi inviterer alle der har spørgsmål til at kontakte en person i Grobund per telefon eller mail. Ønsker du at bidrage med noget til en arbejdsgruppe, kan du også melde dig ind i en af facebook-arbejdsgrupperne 🙂

GruppeTov­­­hol­­derKontakt
Beboelse & Off-grid byggeriJonas Hagen HøjTelefon: 4225 3269

bo@grobund.org (læses ugentligt)

Fabrik og ProduktionBent Jensen
Henrik Moeslund
Telefon: 3082 9209 (Bent)

fabrik@grobund.org (læses dagligt)

Udlejning af hal og matrialegård (Halgruppen)Henrik Moeslund, Peder Pedersen og Absalon Vatnhamarhalgruppen@grobund.org (læses dagligt)
Kontor-gruppenSteen Krogholmkontor@grobund.org (læses dagligt)
Fiskeri, Tang og HavnHenrik Moeslundfiskeri@grobund.org (læses dagligt)
Højskole og Livets AkademiSteen MøllerTelefon: 2173 7321

hojskole@grobund.org læses sjældent)

Menneskelig Udvikling og SamarbejdeIda BertelsenTelefon: 5288 2454

mu@grobund.org (læses ugentligt)

Event & KulturHenrik Moeslundkultur@grobund.org (læses dagligt)
Landbrug Sara og LasseTelefon: 6015 6121 (Sara)

landbrug@grobund.org (læses dagligt)

PR & KommunikationNanna KinchTelefon: 3028 4382

pr@grobund.org (læses dagligt)

Crowdfunding & FinansieringTore Muurholm Dahl Telefon: 4242 3833
crowdfunding@grobund.org (læses dagligt)
Bogholderbogholder@grobund.org

Betalinger til Grobund kan ske på følgende måder:

  • Medlemskontingenter:
    • Medlem MobilePay 66616
    • Medlem Bankoverførsel Merkur Bank: reg.nr. 8401,  konto nr. 1276007 – alt i ét: 84010001276007
      (udenlandsk info: IBAN: DK2684010001276007, SWIFT/BIC: MEKUDK21)
  • Generelt (fester/besøg): MobilePay 40444
  • Grobund BAR: MobilePay 42161 (overskud går til ny Sauna)
  • Grobund EVENT: MobilePay 35732
  • Donationer: MobilePay 63774
  • FolkeAktier:
    • FolkeAktie MobilePay 10611
    • FolkeAktie Bankoverførsel Merkur Bank: reg.nr. 8401,  konto nr. 1734872 – alt i ét: 84010001734872
      (udenlandsk info: IBAN: DK2684010001734872, SWIFT/BIC: MEKUDK21)

Vejledning i betaling af faktura, refundering af udlæg, o.lign.

  1. Sørg for at du har et bilag med alle relevante oplysninger. Hvis ikke bilag er elektronisk, så tag et foto af bilag.
  2. Send mail til bogholder@grobund.org med
    1. Bilag vedhæftet
    2. Oplysning om hvad udgiften vedrører
    3. Hvis du har lagt ud, så oplys dine bankoplysninger (reg.nr. og konto)
  3. Det var det 🙂  Jens udbetaler evt. Udlæg og Jørn/Sune bogfører bilag og betaling 🙂

UDLÆG: Hvis du står for en aktivitet, som du ikke selv kan lægge ud for, så håber vi at du finder en Grobund-ven som kan lægge ud.
Hvis det driller, så kontakt os for evt. overførsel af udlæg.
—————————————————————————————
Webmaster – Hjemmesiden: Finder du tekniske fejl eller har forslag til forbedringer kan du skrive til webmaster@grobund.org (Sune Scherfig)

 hudsult, angst og terapi Aarhus