Close

Kontakt

Kontakt

Generel kontaktkontakt@grobund.org (læses af bestyrelsesformand Mathias Bartholomæussen, telefon: 2195 8920)

—————————————————————————————

Redaktion red@grobund.org (Tovholder: Kristian Ravn-Ellestad, Nyhedsbrev-layout: Gabija Bakutyte & Kristian Ravn-Ellestad, Hjemmeside: Sune & Tovholderne)
Der bringes nyt via Nyhedsbrev og Hjemmeside. Derudover kan alle medlemmer skrive opslag og oprette begivenheder i Facebook.
Nyhedsbrev har deadline sidst i måneden, og udsendes ca. den første i hver måned. Læs tidligere nyhedsbreve.

Medlemsstyringmedlem@grobund.org (Sune Scherfig)       Bogholderbogholder@grobund.org (Jørn Blander)

—————————————————————————————
ARBEJDSGRUPPERNE:
Foreningen har lavet arbejdsgrupper for de områder, som vi skal have udviklet.

  • Har du spørgsmål til en arbejdsgruppe?
  • Ønsker du at bidrage til et område?
  • Vil du være med i en arbejdsgruppe?

Vi inviterer alle der har spørgsmål til at kontakte en person i Grobund per telefon eller mail. Ønsker du at bidrage med noget til en arbejdsgruppe, kan du også melde dig ind i en af facebook-arbejdsgrupperne 🙂

Gruppe Tov­­­hol­­der Kontakt
Beboelse & Off-grid byggeri Jonas Hagen Høj Telefon: 4225 3269

bo@grobund.org (læses ugentligt)

Fabrik og Produktion Bent Jensen Telefon: 3082 9209

fabrik@grobund.org (læses dagligt)

Fiskeri, Tang og Havn  Esben Lund fiskeri@grobund.org (læses dagligt)
Højskole og Livets Akademi Steen Møller Telefon: 2173 7321

hojskole@grobund.org læses sjældent)

Menneskelig Udvikling og Samarbejde Ida Bertelsen Telefon: 5288 2454

mu@grobund.org (læses ugentligt)

Event & Kultur  Svend Møller &

Pernille Zankel Bossow

Telefon: 2819 9537 (Svend)

kultur@grobund.org (læses dagligt)

Landbrug  Sara og Lasse Telefon: 6015 6121 (Sara)

landbrug@grobund.org (læses dagligt)

PR & Kommunikation Kristian Ravn-Ellestad Telefon: 2812 3133

pr@grobund.org (læses dagligt)

Crowdfunding & Finansiering Tore Muurholm Dahl  Telefon: 4242 3833
crowdfunding@grobund.org (læses dagligt)
Selskabsstyring og Bestyrelse Jens Randrup Telefon: 6086 2202

styregruppe@grobund.org (læses dagligt)

Bogholder bogholder@grobund.org

Betalinger til Grobund kan ske på følgende måder:

  • Medlemskontingenter:
    • Medlem MobilePay 66616
    • Medlem Bankoverførsel Merkur Bank: reg.nr. 8401,  konto nr. 1276007 – alt i ét: 84010001276007
      (udenlandsk info: IBAN: DK2684010001276007, SWIFT/BIC: MEKUDK21)
  • Generelt (fester/besøg): MobilePay 40444
  • Donationer: MobilePay 63774
  • FolkeAktier:
    • FolkeAktie MobilePay 10611
    • FolkeAktie Bankoverførsel Merkur Bank: reg.nr. 8401,  konto nr. 1734872 – alt i ét: 84010001734872
      (udenlandsk info: IBAN: DK2684010001734872, SWIFT/BIC: MEKUDK21)

Vejledning i betaling af faktura, refundering af udlæg, o.lign.

  1. Sørg for at du har et bilag med alle relevante oplysninger. Hvis ikke bilag er elektronisk, så tag et foto af bilag.
  2. Send mail til bogholder@grobund.org med
    1. Bilag vedhæftet
    2. Oplysning om hvad udgiften vedrører
    3. Hvis du har lagt ud, så oplys dine bankoplysninger (reg.nr. og konto)
  3. Det var det 🙂  Jens udbetaler evt. Udlæg og Jørn/Sune bogfører bilag og betaling 🙂

UDLÆG: Hvis du står for en aktivitet, som du ikke selv kan lægge ud for, så håber vi at du finder en Grobund-ven som kan lægge ud.
Hvis det driller, så kontakt os for evt. overførsel af udlæg.
—————————————————————————————
Webmaster – Hjemmesiden: Finder du tekniske fejl eller har forslag til forbedringer kan du skrive til webmaster@grobund.org (Sune Scherfig)

 Hundelufter københavn